Viola Come Il Mare (Violet like the Sea) Dizi Tanıtımı

0

Türkiye sınırlarını aşan ünlü aktörümüz Can Yaman, özellikle İtalya ve İspanya’da büyük bir hayran kitlesi kazandı. Yurtdışında yaşamaya ve çalışmaya başladığı bilinen Yaman, Türkiye medyasının pek de hoşgörüyle yaklaşmadığı bir isim. Ancak bu durum, onun başarılarına gölge düşüremez.

Yıldızlararası Yolculuk: Can Yaman ve Viola Come Il Mare

Can Yaman, yakında uluslararası bir projede, Sandokan’da başrol oynayacak. İtalya’da çektiği ikinci dizi “El Turco” da bu yıl içinde seyirciyle buluşacak. Bu yazımızın konusu olan “Viola Come Il Mare”, Yaman’ın İtalya’da çektiği ilk dizi olarak dikkat çekiyor. Dizi, 2022 sonbaharında başladı ve ilk sezonu 12 bölümden oluşuyor. İkinci sezonunun da bu yıl içinde yayınlanması bekleniyor.

Netflix, bu dizinin uluslararası yayın haklarını satın alarak dünya genelinde izleyicilerle buluşturdu. Aynı zamanda, geçtiğimiz aylarda BluTV’de de gösterime girdiğini belirtelim. Polisiye, gizem, romantizm, drama ve komedi unsurlarını harmanlayan bu dizi, her bölümde 50 ila 59 dakika arasında değişen sürelerle izleyiciyi ekran başına kilitlemeyi başarıyor.

2023’te İtalya’da Kineo Ödülleri’nde “En İyi İtalya Yapımı Dizi” ödülünü kazanan Viola Come Il Mare, aynı zamanda kadın başrol oyuncusu Francesca Chillemi’ye “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü getirdi.

Elena Bucaccio ve Silvia Leuzzi’nin yaratıcılığı ve senaristliği ile şekillenen dizinin hikayesi, Simona Tanzini’nin 2020’de yayımlanan kitabından uyarlanmış. İlk sezon Francesco Vicario tarafından yönetilirken, ikinci sezon yönetmen koltuğunda Alexis Cahill ve Laszlo Barbo oturuyor.

Viola’nın Renkli Dünyası

Dizimiz, merkez karakterimiz Viola Vitale‘nin Sicilya Adası’ndaki memleketi Palermo’ya dönüşüyle başlıyor. Viola, Paris’te moda sektöründe çalışan ünlü bir isim. Ancak bir süre önce kendisine konulan kalıtsal bir hastalık teşhisi, onu memleketine, köklerine geri döndürüyor. Palermo’daki yerel bir gazetede suç muhabiri olarak işe başlayan Viola, güzel, zeki ve tatlı bir kadın. Sinestezi yeteneğine sahip olan Viola, bu özel yeteneği sayesinde insanların duygularını renklere dönüştürerek anlayabiliyor.

Bunlarada Göz Atın :
Supergirl Dizi Tanıtımı, Konusu ve Oyuncular

Francesca Chillemi, Viola karakterine hayat veriyor. Sicilya doğumlu Chillemi, 2003’te İtalya güzeli seçildi ve ardından oyunculuk kariyerine adım attı. Oyunculuk, sunuculuk ve modellik yapmanın yanı sıra, 2014’te Stefano Rosso ile evlenen Chillemi, 2016’da bir kız çocuğu annesi oldu.

Francesco Demir: Bir Karşılaşmanın İzleri

Can Yaman’ın canlandırdığı Francesco Demir, Sicilyalı bir anne ve Türk bir babanın oğlu. Palermo Emniyet Müdürlüğü’nde görevli bir komiser olan Francesco, insan kaçakçılığı vakalarıyla mücadele ediyor. Viola ile ilk karşılaşmaları, Viola’nın Palermo’ya ilk geldiği gün gerçekleşiyor. İlk çarpışmadan sonra gelişen olaylar, aralarında tatlı bir çekişmeye yol açıyor.

Dizide ayrıca Giovanni Nasta, Simona Cavallari, Chiara Tron ve David Coco gibi isimler de yer alıyor. Her bir karakter, hikayenin derinliğine katkıda bulunarak izleyicilere unutulmaz anlar yaşatıyor.

Viola Come Il Mare, izleyicilerine renkli bir dünya sunuyor. Viola ve Francesco’nun hikayesi, polisiye ve romantizmin kusursuz birleşimiyle ekranlara taşınıyor. Bu diziyi izlerken, Viola’nın renklerle dolu dünyasına adım atacak, gizem ve aşkın iç içe geçtiği Palermo sokaklarında kaybolacaksınız.

Tanıtım Fragmanı

Cevap bırakın