Becoming Karl Lagerfeld’in Dönüşümü: 7 Haziran’da Disney+’ta

0

Disney+, Canneseries Festivali’nin Fransa’daki basın toplantısında açıkladı: Gaumont ve Jour Premier tarafından hayata geçirilen ve merakla beklenen 6 bölümlük drama dizisi Karl Lagerfeld’in Dönüşümü, 7 Haziran’da tüm bölümleriyle izleyiciyle buluşacak.

Daniel Brühl, geçmişin ünlü moda ikonu Karl Lagerfeld’i canlandıracağı seride başrolde. Bu haber, Brühl’ün (“Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok,” “Kaptan Amerika: İç Savaş”) daha önce “Kaiser Karl” olarak bilinen bu projede yer alacağı geçen yılın Mart ayında duyurulmuştu.

Dizide, Jacques de Bascher rolünde Théodore Pellerin; Yves Saint Laurent olarak Arnaud Valois; Pierre Bergé karakterini Alex Lutz; Chloé markasının kurucusu ve Lagerfeld’in yeteneklerini keşfeden Gaby Aghion’ı Agnès Jaoui; ve Lagerfeld’in yakın dostu Francine Crescent olarak Julia Faure yer almakta.

Beyaz saçları, siyah güneş gözlükleri ve karakteristik yüksek yakalarıyla tanınan Lagerfeld, 1983’ten 2019’daki vefatına kadar Chanel’in yaratıcı direktörü olarak moda dünyasında önemli bir rol oynadı. Ayrıca, Fendi’nin yaratıcı direktörlüğünü yapmış ve kendi ismini taşıyan bir moda markasına sahipti.

1972’de 38 yaşında olan Lagerfeld, ikonik saç stili henüz yokken, az bilinen bir hazır giyim tasarımcısıydı. Hırslı ve problemleri olan genç bir aristokrat olan Jacques de Bascher ile aşk yaşarken, Yves Saint Laurent gibi moda dünyasının gizemli dehası ve rakibi ile rekabete girer.

Karl Lagerfeld’in Dönüşümü, bizi 70’lerin Paris’i, Monaco ve Roma’sına götürerek bu dönemin moda imparatoru olma hırsıyla dolu, karmaşık ve ikonik kişiliğinin hikayesini sunuyor. İhtişam, ego mücadeleleri, muhteşem partiler ve yıkıcı tutkuların arasında Lagerfeld’in yükselişinin hikayesini keşfedeceğiz.

Ayrıca, dizi Lagerfeld ile aynı dönemde yaşamış moda ve kültür dünyasının önemli isimlerini de ön plana çıkarıyor. Jeanne Damas, Paloma Picasso rolünde; Claire Laffut, Loulou de La Falaise olarak; Sunnyi Melles, efsanevi aktris Marlene Dietrich’i; ve Paul Spera, Andy Warhol olarak canlandırıyor. Lisa Kreuzer ise Karl’ın annesi Elisabeth Lagerfeld olarak karşımıza çıkıyor.

Bunlarada Göz Atın :
Penny Dreadful Dizi Tanıtımı, Konusu ve Oyuncular

Raphaëlle Bacqué’nin “Kaiser Karl: The Life of Karl Lagerfeld” adlı biyografisinden esinlenen dizi, Isaure Pisani-Ferry, Jennifer Have ve Raphaëlle Bacqué tarafından yaratıldı. Jérôme Salle, dizinin sanatsal dehası olarak ilk iki ve final bölümünü yönetti. Audrey Estrougo ise diğer üç bölümü yönetti.

70’lerin gösterişli Paris atmosferini canlandırmaya adanmış sanat ekibi, görüntü yönetmenleri Mélodie Preel ve Mahdi Lepart, kostüm tasarımcısı Pascaline Chavanne ve set tasarımcısı Jean Rabasse ile birlikte çalışıyor. Dizinin müziklerini Evgueni ve Sacha Galperine hazırladı.

Gaumont ve Jour Premier tarafından üretilen Karl Lagerfeld’in Dönüşümü, Sidonie Dumas ve Christophe Riandee’nin liderliğindeki yapım ekibinin bir ürünü.

Becoming Karl Lagerfeld Tanıtım Fragmanı

Cevap bırakın