Joseph Morgan Kimdir? Biyografisi, Oynadığı Dizi ve Filmler

0

Joseph Morgan’un eğitimden kariyerine, özel hayatından oynadığı dizilere kadar bilmeniz gereken her şey. Unutulmaz replikleri ve aldığı ödülleriyle birlikte.

Joseph Morgan Eğitimi ve Kariyer Başlangıcı

Joseph Morgan, 16 Mayıs 1981 tarihinde Londra’da doğmuştur. İngiliz ve Welsh kökenli olan ünlü oyuncu, çocukken zaten oyunculuk tutkusuyla yaşamıştır. Çocukken sahne ve tiyatro oyunlarına katılarak yeteneğini geliştirmiştir. Genç yaşlarda profesyonel tiyatro eğitimi alarak kariyerine şekil vermiştir.

Morgan, genç yaşlarda tiyatro eğitimi alarak başladığı kariyerinde, popüler oyunlarda rol alarak adını duyurmuştur. Kendisini geliştiren ve yeteneğini ortaya koyan Joseph Morgan, eğitimi sayesinde kısa sürede başarılı bir oyuncu olmuştur.

İngiltere’de birçok tiyatro oyununda sahne almış olan Morgan, oyunculuk eğitimini tamamladıktan sonra kısa sürede televizyon dizileri ve filmlerinde de rol almaya başlamıştır. Genç yaşta oyunculuk kariyerine adım atan Joseph Morgan, eğitimi ve disiplini sayesinde büyük başarılar elde etmiştir.

Kariyerine tiyatro ile başlayan ve ardından televizyon ve sinema dünyasında kendine sağlam bir yer edinen Morgan, eğitimi ve tutkusu sayesinde bugünlere gelmiştir.

Joseph Morgan Kariyerindeki Dönüm Noktaları

Joseph Morgan, oyunculuk kariyerine 2003 yılında başladı. İngiltere’de doğan ve büyüyen Morgan, oyunculuk tutkusunu genç yaşlarda keşfetti. Oyunculuk kariyerinin dönüm noktalarından biri, 2011 yılında The Vampire Diaries dizisine katılmasıyla oldu.

Joseph Morgan’in kariyeri, bu dizideki başarılı performansıyla dikkat çekti. The Vampire Diaries’in spin-off dizisi olan The Originals’da da Klaus Mikaelson karakteriyle yer aldı. Bu dizi, Morgan’in kariyerinde önemli bir dönüm noktası olmuştur.

Bununla birlikte, Joseph Morgan’in sinema kariyerindeki dönüm noktalarından biri, 2016 yapımı Armistice filmiyle yaşandı. Morgan, bu bilim kurgu yapımında başrol oynamış ve performansıyla geniş bir izleyici kitlesine ulaşmayı başarmıştır.

Joseph Morgan’in kariyerindeki bir diğer dönüm noktası ise, 2018 yapımı Brave New Jersey filmiyle yaşandı. Bu komedi filmi, Morgan’in farklı bir karaktere bürünmesine ve yeteneklerini genişletmesine yardımcı oldu.

Tüm bu projeler, Joseph Morgan’ın kariyerinin dönüm noktalarını oluşturmuş ve onun tanınan bir oyuncu olmasını sağlamıştır.

Bunlarada Göz Atın :
Úrsula Corberó Biyografisi, Oynadığı Dizi ve Filmler

Joseph Morgan Özel Hayatı

Joseph Morgan, kişisel hayatı hakkında oldukça özel birisidir ve genellikle özel hayatını medyadan uzak tutmaktadır. Morgan, 2014 yılında düzenlediği bir etkinlikte eski The Vampire Diaries dizisi oyuncusu Persia White ile nişanlanmış, aynı yıl içerisinde evlenmiştir.

Başarılı oyuncu genellikle eşiyle beraber Los Angeles’ta yaşamaktadır ve çiftin çocuk sahibi olup olmadığı hakkında herhangi bir bilgi kamuoyunda bulunmamaktadır. Joseph Morgan, özel hayatına dair detayları genellikle medyadan uzak tutarak sadece işine odaklanmaya çalışmaktadır.

Özel hayatıyla ilgili halka pek fazla bilgi vermeseler de, Joseph Morgan ve eşi Persia White çeşitli hayır ve çevreci etkinliklere katılarak topluma duyarlı olduklarını da göstermektedirler. Çift, özel hayatlarını olduğu kadar topluma olan duyarlılıklarını da ön planda tutmaktadır.

Joseph Morgan Oynadığı Dizi ve Filmler (Tablo)

Joseph Morgan Oynadığı Dizi ve Filmler (Tablo)

Joseph Morgan, 2011 yılında popüler vampir draması The Vampire Diaries’de Klaus Mikaelson karakteriyle tanındı. Daha sonra bu karakteri canlandırdığı The Originals adlı diziyle de tanınmıştır. İşte Joseph Morgan‘ın oynadığı diziler ve filmler:

The Vampire Diaries (2011-2013): İlk olarak The Vampire Diaries dizisindeki performansıyla dikkatleri üzerine çeken Joseph Morgan, Klaus Mikaelson karakterini canlandırdı. Bu karakteriyle kısa sürede hayran kitlesi edindi.

The Originals (2013-2018): The Vampire Diaries’in devam dizisi olan The Originals’ta da Klaus Mikaelson karakterine hayat veren Joseph Morgan, bu dizide de büyük bir başarı elde etti. Dizi, Klaus ve ailesinin New Orleans’ta geçen hikayesini konu almaktaydı.

Armistice (2013): Bilim kurgu türündeki bu kısa filmde Joseph Morgan, Jeremiah karakterini canlandırdı. Film, insanlığı tehdit eden bir virüsün yayılmasını engellemeye çalışan bir grup insanın hikayesini anlatıyordu.

  • Open Grave (2013): Bu gerilim filminde Joseph Morgan, Nathan karakterini oynadı. Film, bir adamın hafızasını kaybetmesinin ardından gizemli olayları konu alıyordu.
  • Immortals (2011): Yunan mitolojisinden esinlenerek hazırlanan bu epik filmin oyuncu kadrosunda Joseph Morgan, Lysander karakterini canlandırdı. Film, efsanevi bir savaşçının hikayesini anlatıyordu.

Master and Commander: The Far Side of the World (2003): Bu tarihi dramada Joseph Morgan, O’Brien karakterini canlandırdı. Film, 19. yüzyılda geçen deniz maceralarını konu alıyordu.

Bunlarada Göz Atın :
David Schwimmer Kimdir? Biyografisi, Oynadığı Dizi ve Filmler
Film / Dizi Adı Yıl
The Vampire Diaries 2011-2013
The Originals 2013-2018
Armistice 2013
Open Grave 2013
Immortals 2011
Master and Commander: The Far Side of the World 2003

Joseph Morgan Aldığı Ödüller ve Adaylıklar

Joseph Morgan, başarılı oyunculuk kariyeriyle birçok ödül ve adaylık kazanmıştır. İngiliz oyuncu, oyunculuk performansıyla birçok ödül töreninde aday gösterilmiş ve çeşitli ödüller kazanmıştır.

The Originals dizisindeki performansıyla Teen Choice Award kategorisinde En İyi Kötü Karakterde aday gösterilen Morgan, aynı zamanda People’s Choice Award ödüllerinde de birkaç kez adaylık elde etmiştir.

Ayrıca İngiliz Akademi Televizyon Ödülleri tarafından En İyi Erkek Oyuncu kategorisinde aday gösterilen Joseph Morgan, oyunculuk kariyeri boyunca birçok prestijli ödüle layık görülmüştür.

Bu başarılarıyla Joseph Morgan, oyunculuk kariyerindeki yükselişini ve performansını kanıtlamıştır. Aldığı ödüller ve adaylıklar, Morgan’ın yetenekleri ve başarısı hakkında bize önemli bilgiler vermektedir.

Joseph Morgan Unutulmaz Söz ve Replikleri (Tablo)

Joseph Morgan, unutulmaz karakterler ve güçlü replikleri ile televizyon dünyasında iz bırakan bir oyuncudur. Hem The Vampire Diaries hem de The Originals dizilerinde canlandırdığı Klaus Mikaelson karakteri, izleyicilerin hafızasında yer eden pek çok unutulmaz söz ve repliklere sahiptir.

Bu karakterin en unutulmaz sözlerinden biri şüphesiz I don’t break. I don’t bend. I don’t fold şeklindeki güçlü repliğidir. Klaus Mikaelson karakteri, güçlü ve kararlı tavrıyla izleyicilere ilham vermiş bir karakterdir. Bu replik, Joseph Morgan’ın oyunculuk yeteneğini ve karakterin güçlü kişiliğini yansıtan önemli bir sözdür.

Öte yandan, Family is power sözü de Klaus Mikaelson karakterinin önemli bir repliğidir. Bu söz, ailesine olan bağlılığını ve onlar için duyduğu güçlü hisleri ifade etmektedir. Joseph Morgan’ın oyunculuk performansı sayesinde bu replik, izleyicilerin belleğinde yer eden unutulmaz sözler arasında yer almaktadır.

  • “I don’t break. I don’t bend. I don’t fold”
  • “Family is power”
  • Diğer unutulmaz sözler burada

Joseph Morgan’ın unutulmaz repliklerini içeren bir tabloya göz atmak isterseniz aşağıdaki tabloya göz atabilirsiniz.

Dizi/Film Unutulmaz Replik
The Vampire Diaries “I don’t break. I don’t bend. I don’t fold”
The Originals “Family is power”
Joseph Morgan’ın Diğer Projeleri Diğer unutulmaz replikler burada
Cevap bırakın